EPA/ALI ABBAS

Irak: wybuch samochodu pułapki, kilkanaście ofiar

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 11 osób zginęło, a około 20 zostało rannych w środę w samobójczym zamachu bombowym z wykorzystaniem samochodu pułapki na punkcie kontrolnym w dystrykcie al-Kaim w prowincji al-Anbar na zachodzie Iraku – poinformowała miejscowa policja.

Niektóre źródła w siłach bezpieczeństwa Iraku twierdzą, że w ataku śmierć poniosło sześć osób.

Gdy na punkcie kontrolnym eksplodował samochód wypełniony ładunkami wybuchowymi, przebywali tam żołnierze i członkowie prorządowych milicji. W ataku zginęło co najmniej trzech cywilów; wśród rannych również są cywile.

Cytowany przez agencję Reutera przedstawiciel lokalnych władz podkreślił, że bilans ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, ponieważ niektóre z osób rannych są w stanie krytycznym.

Na razie do zamachu nie przyznała się żadna organizacja. Agencja Reutera podkreśla jednak, że w rejonie tym działają bojownicy Państwa Islamskiego (IS).

W grudniu 2017 roku irackie władze ogłosiły militarne zwycięstwo nad dżihadystycznym IS. Kontrolę nad al-Kaim siły rządowe przejęły w listopadzie 2017 roku – były to jedne z ostatnich terytoriów odebranych Państwu Islamskiemu. Od tego czasu część bojowników IS ukrywa się przy granicy z Syrią i na pustynnych obszarach Iraku, gdzie dokonuje porwań i zamachów. 

Zobacz także
Wasze komentarze