Islandia: operacja Rozpoznanie. Nowy początek

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Grupa rowerowa NINIWA Team reprezentująca Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, wyrusza na Islandię. Działająca od 2007 r. grupa była już w 53 krajach świata i gdyby policzyć kilometry, zdążyła już okrążyć Ziemię. Tym razem rowerzyści udadzą się na wyspę pełną gejzerów, wulkanów i lodowców.

Tegoroczną intencją wyprawy są nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Grupa młodzieży wyruszy z Kokotka koło Lublińca, gdzie znajduje się klasztor misjonarzy oblatów Maryi Niepokalanej. Jak mówią organizatorzy: 

To zupełna nowość w historii naszych wypraw. Rowerzyści co prawda wyruszą z Kokotka, jednak ich pierwszym celem będzie lotnisko, z którego polecą do Reykjaviku, stolicy Islandii. Okrążenie wyspy potrwa trzy tygodnie. 

Wyprawa rozpocznie się 9 sierpnia i potrwa miesiąc. Organizatorzy zapraszają na pożegnalne spotkanie z uczestnikami o 14:30, następnie na inauguracyjną Mszę św. o godz. 16:00 w nowym oblackim Centrum Młodzieży NINIWA w Kokotku. Po niej tradycyjny poczęstunek dla rowerzystów i gości. Natomiast w trakcie wyprawy na oficjalnej stronie internetowej i kanale YouTube NINIWA Media zamieszczane będą codzienne relacje z rajdu.

Po powrocie z wyprawy zostanie wydana książka opisująca codziennie rowerowe zmagania. – Chcemy promować dobre wartości i stymulować rozwój młodzieży poprzez ciekawe inicjatywy – dodaje Krzysztof Zieliński, współorganizator akcji. W poprzednich latach „Niniwa Team” odwiedziła takie miejsca jak Wilno, Kijów, Rzym, Jerozolima, Maroko, czy nawet Syberia.  

Oficjalne logo wyprawy / odcisk palca – symbol tożsamości człowieka i drogi, jaką pokonuje w życiu, żeby odkryć siebie

Ojciec Tomasz Maniura OMI – opiekun „Niniwa Team” mówi, że cała wyprawa nie będzie łatwa. – Największym wyzwaniem będzie dziki klimat Islandii. Kazałem uczestnikom przygotować się na trzy tygodnie zimnych noclegów pod namiotami – wyjaśnia. Nic dziwnego: trudno o spontaniczne nocowanie dla ponad 50 osób na islandzkich pustkowiach. Powrót grupy do Polski po okrążeniu wyspy planowany jest na 2 września. Rowerzyści wrócą prosto na lokalną imprezę kolarską Tour de Kokotek. 

– Nie mam zamiaru rozpaczać z powodu braku prysznica. Podczas poprzedniej wyprawy z „Niniwa Team” okazało się, że i tydzień bez niego da się przeżyć. A z takich poważniejszych rzeczy to chcę całkowicie żyć chwilą podczas tej wyprawy i cieszyć się tym czasem, który tam będę przeżywać – komentuje Aleksandra Burta, jedna z uczestniczek wyprawy.  

Zmagania rowerzystów będzie można czytać i oglądać na stronie internetowej stowarzyszenia: niniwateam.pl.  

Fot. Bec Brown on Unsplash

Zobacz także
Wasze komentarze