eugenia elisabetta ravasio

Eugenia Ravasio na misjach/wikipedia

Jako jedyna widziała Boga Ojca

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W dziejach Kościoła istnieje tylko jedno objawienie Boga Ojca. Polegało ono na rozmowach wizjonerki, s. Eugenii Elisabetty Ravasio ze Stwórcą.  Czyżby współczesne czasy były na tyle wyjątkowe, że Bóg zdecydował się na tak niezwykłą interwencję?

Treść objawienia została ujawniona w 1981 r. i wtedy w niezwykły sposób zaczęła oddziaływać na ludzi.

Objawienia, o których mowa zostały uznane przez Kościół jako zgodne z Ewangelią i Tradycją. To nie oznacza  jednak, że  nie budzą one kontrowersji. Stanowią przecież coś niepowtarzalnego. Nigdy wcześniej, ani później do takich objawień nie dochodziło. Bóg Ojciec nigdy w ten sposób nie ujawniał swej obecności. Czyżby współczesne czasy były tak szczególne, że Bóg zdecydował się na tak niezwykłą interwencję? Oto treść objawień spisanych przez misjonarkę.

– Nie mogę już drugi raz ofiarować Mojego umiłowanego Syna, aby udowodnić Moją miłość do ludzi! Jednak przychodzę między nich, przyjmując podobieństwo do nich i ich ograniczoność, aby ich kochać i aby poznali tę Miłość. Popatrz, odkładam Moją koronę i całą Moją chwałę, aby przybrać postawę zwyczajnego człowieka! – przekazał siostrze w objawieniu Bóg Ojciec.

– Właśnie otworzyłem źródło wody żywej, które nigdy nie wyschnie, począwszy od dziś aż do końca czasów. Przychodzę do was, stworzenia Moje, aby otworzyć przed wami Ojcowskie serce płonące miłością do was, Moje dzieci. Chcę, byście były świadkami Mojej bezgranicznej i miłosiernej Miłości. Nie wystarcza Mi ukazywanie wam Mojej Miłości, chcę jeszcze otworzyć przed wami Moje Serce, z którego wytryśnie orzeźwiające źródło. Przy nim wszyscy ludzie ugaszą pragnienie. Zakosztują wówczas radości, których dotąd nie znali z powodu ogromnego lęku przede Mną, ich czułym Ojcem. Od kiedy obiecałem ludziom Zbawiciela, kazałem wytrysnąć temu źródłu – zapisała 12 sierpnia 1932 r. s. Eugenia Elisabett Ravasio.

eugenia elisabetta ravasio

Siostra Eugenia Elisabetta Ravasio/wikipedia

Siostra Eugenia Elisabett Ravasio w wieku 20 lat wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Apostołów, a pięć lat później wybrano ją na przełożoną generalną. W najbiedniejszych miejscach Afryki, Azji i Europy otworzyła prawie 70 ośrodków medycznych. Odkryła pierwsze lekarstwo przeciw trądowi, otrzymując je z ziarna jednej z afrykańskich roślin. Na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadziła Miasto Trędowatych, które jest obecnie najważniejszym tego typu centrum na świecie. Zostawiła po sobie dwutomowy zeszyt „Ojciec mówi do swoich dzieci”, w którym zapisywała słowa Boga Ojca.

[Zobacz też: #DwieNawy: zakaz wypowiedzi dla ks. Bonieckiego]

Zobacz także
Wasze komentarze