fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
– Jeśli mam zginąć, to zginę tylko raz – mówi Nasra, patrząc na mnie migdałowymi oczami. Uciekła z prowincji do Mogadiszu i dostała drugie życie. Dziś robi to, o czym marzyła: jest jedyną kobietą w Somalii, która naprawia samochody – pisze Jacek Pawlicki w swoim reportażu. Ponadto Kamil Nadolski przedstawia postać Judasza. – Teraz stawia się go w jednym rzędzie z największymi nikczemnikami i zdrajcami w historii. Jednak postać Judasza ciemniała bardzo długo i powoli – zaznacza autor.
Wprost
– Zbliżają się Święta Wielkanocne. Rodzinne. Niedawno nawet uchwalono zakaz handlu, aby więcej ludzi mogło spędzać niedziele z rodziną. Tymczasem Wielki Piątek w Polsce poprzedził czarny piątek. To symboliczne – uważa Jacek Pochłopień. Eliza Olczyk oraz Joanna Miziołek podsumowują z kolei sto dni rządu Mateusza Morawieckiego. – Minęło 100 dni od powołania Mateusza Morawieckiego na stanowisko premiera. W PiS można usłyszeć, że szef rządu został wrzucony na głęboką wodę i utrzymuje się na powierzchni – czytamy.
Do Rzeczy
W tygodniku „Do Rzeczy” pojawiają się tematy świąteczne. – Dla chrześcijan nie ma chyba ważniejszego proroka niż Izajasz, który określany jest niekiedy „ewangelistą Starego Testamentu”. Jego pisma są pełne zapowiedzi prawd wiary, które Ewangelia ujawniła w całej pełni – pisze Tomasz P. Terlikowski w artykule „Ewangelista Starego Testamentu”. – Spór o Mękę Zbawiciela ma znaczenie tyleż historyczne, ile współczesne – zauważa Paweł Lisicki w tekście „Odrzucony przez swój lud”.
Polityka
– Minęła niedawno, trochę po cichu, połowa kadencji Andrzeja Dudy. A prezydent wciąż nie może się zdecydować, czy chce wreszcie zostać politykiem – piszą Mariusz Janicki i Wiesław Władyka. Ponadto Ewa Siedlecka zastanawia się, jak należy rozliczać polityków. – Trzydzieści lat rozliczamy PRL, teraz powraca do tego PiS. W końcu pojawi się dylemat, jak rozliczyć obecną władzę. Odpowiedzialność zbiorowa czy za indywidualne winy? Zemsta czy abolicja? Odwet czy okrągły stół? – pyta Siedlecka.
Sieci
W nowym wydaniu „Sieci” nie tylko komentarze i opinie na temat aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych w Polsce i na świecie. Nowy, świąteczny numer tygodnika przygotowuje również czytelników do Wielkanocy oraz przybliża tajemnice tego najważniejszego dla chrześcijaństwa wydarzenia. – W Starym Testamencie Bóg nakazywał, by Paschę jako ofiarę celebrować po wszystkie czasy. Judaizm rabiniczny odstąpił od tego nakazu. Dziś jest on wypełniany tylko w chrześcijaństwie – pisze Grzegorz Górny w artykule „Tajemnice Ostatniej Wieczerzy”.
Przegląd tygodników opinii
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze