fot. Maciej Kluczka

Jasna Góra: od jutra codzienna transmisja Mszy św. z kaplicy Matki Bożej w TVP

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od 1 lipca TVP w programie 1 transmitować będzie codziennie (od poniedziałku do piątku) poranną mszę św. z kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze. Nie będzie natomiast transmitowana msza św. o godz. 20.00 w TVP3. Pozostaje codzienny przekaz Eucharystii o godz. 13.30 a w niedzielę o 9.30 w TV Trwam.

– Łączność z Jasną Górą jest bardzo widoczna, jeśli chodzi o oglądalność. Internet pozwala nam prowadzić konkretne statystyki, z których wynika, że duchowych pielgrzymów jest bardzo dużo – powiedział o. Waldemar Pastusiak, kustosz Jasnej Góry. Przypomina, że sanktuarium wciąż pozostaje obecne w przestrzeni medialnej m.in. na kanale TVP VOD, YouTubie Jasnej Góry oraz na antenie Radia Jasna Góra. – Cały czas jest dostępny podgląd online, można uczestniczyć we mszy św. i w Apelu Jasnogórskim. Warto zauważyć, że za pośrednictwem Radia Jasna Góra dostępna jest aplikacja, która pozwala na telefonie komórkowym słuchać Jasnej Góry w dowolnym miejscu na świecie – przypomina kustosz.

fot. unsplash

Przeczytaj też >>> Jasna Góra uzdrawia. Nie tylko z chorób [Cuda dzieją się po cichu, cz. II]

– Transmisje z Jasnej Góry pomogły przetrwać najgorszy czas izolacji – mówią przybyli dziś do sanktuarium pielgrzymi. Wśród nich pani Małgorzata z diec. kieleckiej. – Bardzo pomogło mi uczestniczenie we mszy św. z Jasnej Góry transmitowanej przez telewizję. Duchowo łączyłam się będąc w domu, choć było to zupełnie inne doświadczenie. Człowiek tęsknił, pragnął, żeby jak najszybciej powrócić tutaj – powiedziała pątniczka. Z przeprowadzonego na przełomie maja i czerwca badania CBOS wynika, że 60% Polaków zdarzyło się oglądać transmisję mszy św. w telewizji. Według deklaracji było to najpopularniejsze medium. Z kolei 40% badanych odczuwało brak wspólnotowej modlitwy w kościele. Spośród innych możliwych sposobów uczestniczenia w mszy najbardziej popularny okazał się Internet.

>>> Transmisje mszy świętych w mediach. Jakie są wyniki oglądalności?

Zobacz także
Wasze komentarze