Jordania: zamach terrorystyczny w Al-Karak (foto. PAP/EPA/JAMAL NASRALLAH)

Jordania: za terroryzm powieszono 15 osób

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Piętnastu Jordańczyków skazanych na śmierć za terroryzm i inne zbrodnie zostało powieszonych w sobotę o świcie – poinformował rzecznik prasowy rządu i minister stanu ds. mediów Mohammad Momani.

Momani, cytowany przez oficjalną agencję Petra, sprecyzował, że wyroki wykonano w więzieniu Souaga na południe od stolicy kraju, Ammanu.

10 skazanych uznano winnych współdziałania w „komórce terrorystycznej” odpowiedzialnej za wiele ataków, w tym na „biura wywiadu w kraju, na członków sił bezpieczeństwa oraz na ambasadę Jordanii w Bagdadzie w 2003 roku” – podał Momani.

Pięciu innych skazanych sąd uznał za winnych „straszliwych zbrodni, w tym gwałtów”.

Ostatnia masowa egzekucja w Jordanii odbyła się w grudniu 2014 roku za przestępstwa, które nie miały wątków politycznych, ani nie były związane z terroryzmem. Była to wtedy pierwsza egzekucja od 2006 roku.

Jordania jest członkiem międzynarodowej koalicji pod dowództwem USA, która prowadzi uderzenia z powietrza przeciwko siłom Państwa Islamskiego w Syrii i Iraku. W ubiegłym roku w kraju tym doszło do czterech krwawych ataków terrorystycznych. Tysiące Jordańczyków przyłączyły się do Państwa Islamskiego i Al-Kaidy.

Jordania: za terroryzm powieszono 15 osób
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze