materiały prasowe

Już w Środę Popielcową rozpoczyna się akcja „Misjonarz na Post”. Dołączyć można już teraz!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już w Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post, a z nim nasza akcja „Misjonarz na Post”, która w tym roku wystartuje już po raz siódmy. Wylosować swojego misjonarza można już teraz, na stronie www.misjonarznapost.pl.

Na konferencji prasowej, rozpoczynającej tegoroczną edycję akcji, w Środę Popielcową o godz. 12.00 w poznańskiej kurii, obecny będzie bp Szymon Stułkowski, wieloletni duszpasterz Akademickiego Koła Misjologicznego. – Zanim akcja się oficjalnie rozpoczęła, na liczniku na stronie internetowej widać, że już ponad tysiąc osób zapisało się do akcji – komentuje Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl. 

Aby wziąć udział w akcji wystarczy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga jedynie podania naszego imienia, nazwiska i adresu e-mail, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki. 

Plakat wydarzenia

Honorowy patronat nad akcją objęli: abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

Zobacz także
Wasze komentarze