fot. Carloacutis.com

Asyż: wybuch radości na wieść o możliwej beatyfikacji Carlo Acutisa

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Wielką radością i biciem w dzwony zareagowano w Asyżu na wiadomość o możliwej rychłej beatyfikacji pochowanego w mieście św. Franciszka młodego Carlo Acutisa.

Chłopak urodził się w 1991 r., zmarł w 2006. Arcybiskup Asyżu, Domenico Sorrentino udał się wczoraj  do grobu włoskiego nastolatka w „Santuario Della Spogliazione” w kościele Matki Bożej Większej. Podkreślił, że chłopiec „jest bardzo aktualnym przykładem dążenia do świętości już w bardzo młodych latach”.

>>> Znany jest już cud za wstawiennictwem Carlo Acutisa

Asyż, fot. unsplash


W sobotę Watykan poinformował, że papież Franciszek uznał cud za przyczyną Acutisa, co otwiera drogę do jego beatyfikacji. Już wcześniej, ze względu na talent i zamiłowanie do komputerów, był znany jako „cyber-apostoł Eucharystii”. Gdy podczas Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro w 2013 zaprezentowano jego sylwetkę, to już wtedy mówiono, że mógłby zostać „patronem Internetu”.
 
 

Carlo Acutis urodził się w 1991 r. w Londynie, wyrastał jednak we włoskiej ojczyźnie swoich rodziców w pobliżu Mediolanu. Już we wczesnym wieku oznaczał się głęboką religijnością, codziennie uczęszczał na msze św. i odmawiał różaniec. Od chwili przyjęcia w wieku siedmiu lat pierwszej Komunii Św. wykazywał niezwykłą miłość do Eucharystii, o której mówił, że jest „autostradą do nieba”. Jej częste przyjmowanie pomaga być „coraz bardziej podobnym do Jezusa”, czytamy w jego biografii. Ten cieszący się życiem nastolatek był znany w swojej parafii z pomocy katechetom, udzielał się jako wolontariusz w pomocy bezdomnym.

fot. unsplash

Był uzdolniony informatycznie. Już jako 10-latek pisałż algorytmy i projektował strony internetowe i winiety dla gazet. Natomiast w wieku 11 lat rozpoczął trwającą 2,5 roku pracę nad internetowym spisem cudów eucharystycznych na świecie. Przygotowana przez niego prezentacja obejmuje 146 tablic. Po jego śmierci była przetłumaczona na kilkanaście języków i prezentowano ją na wszystkich kontynentach, także w formie książkowej oraz w Internecie. Gdy w 2006 roku Carlo dowiedział się, że jest chory na nieuleczalną białaczkę, resztę życia poświęcił w pełni papieżowi i Kościołowi. Zmarł 12 października 2006 r. i zgodnie z jego wolą został pochowany w Asyżu, w którym jego rodzina miała dom letniskowy. Proces beatyfikacyjny Carla Acutisa został otwarty w 2013 r., w siedem lat po jego śmierci.

Zobacz także
Wasze komentarze