Engelberg, Szwajcaria, 18.12.2016. S³oweniec Domen Prevc podczas zawodów Pucharu Œwiata w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu, 18 bm. (gj) PAP/Grzegorz Momot

Kamil Stoch drugi w konkursie PŚ w Engelbergu

Kamil Stoch po dwóch fantastycznych skokach zajął w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w Engelbergu drugie miejsce. Wyprzedził go jedynie lider klasyfikacji generalnej Domen Prevc.

W pierwszej serii nasz zawodnik fenomenalnym skokiem na 143,5 metra pobił rekord skoczni, chwilę później jednak Domen Prevc przebił Polaka o pół metra. Rozdzielił ich Daniel Tande, który skokiem na 139 metrów z niższej belki uplasował się na drugiej pozycji.

Druga seria przyniosła jeszcze więcej emocji. Po doskonałym Stochu czwartego po pierwszej serii Adreasa Krafta Kamil musiał oddać naprawdę długi skok. Tak się właśnie stało – 141,5 metra naszego zawodnika pozwoliło mu na objęcie prowadzenia. Skaczący po nim Daniel Tande poszybował aż 3 metry dalej od Polaka, skok jednak podparł co skończyło się dla niego ostatecznie 11. lokatą. Domen Prevc nie zaskoczył i dobrym skokiem na 141,5 metra z niższej belki objął prowadzenie i wygrał konkurs z przewagą 12,1 punktu.

Do finałowej serii przeszło aż czterech Polaków. Piotr Żyła zajął ostatecznie dziewiąte miejsce po dwóch równych skokach 137,5 metrów i 135,5 metrów. Dalej byli Maciej Kot, który uplasował się na 15 pozycji i Dawid Kubacki, który skończył konkurs na 18 miejscu.