Kamil Stoch drugi w konkursie w Oberstdorfie. Fot. PAP/EPA/Angelika Warmuth

Kamil Stoch drugi w Oberstdorfie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kamil Stoch zdobył drugie miejsce w inauguracyjnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Zwyciężył go tylko Austriak Stefan Kraft. 

Dwa znakomite skoki na 137 i 135 m dały naszemu reprezentantowi drugie miejsce w inauguracyjnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Zadowala też siódme miejsce Pitra Żyły, który dwukrotnie skoczył na odległość 133 m, dzięki czemu zdobył siódme miejsce w rankingu. To już 35. raz gdy Kamil Stoch staje na podium zawodów Pucharu Świata. To jego trzecie podium w Turnieju Czterech Skoczni. 

Pierwsze miejsce Austriak wywalczył sobie skokiem na 139 m. Drugi był nieco słabszy, Stoch wyprzedził go o pół metra. Trzecim miejscem pochwalić się może Austriak Michael Hayboeck, a czwartym – Norweg Andre Tande.

Już od wczoraj widać było, że Kamil Stoch jest w świetnej formie, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata utrzymuje czwarte miejsce. Biało-Czerwoni w komplecie przeszli też wczorajszą serię próbną. Dzisiaj aż pięciu Polaków awansowało do drugiej serii. Piotr Żyła zajął siódme miejsce, Maciej Kot 12.,  Dawid Kubacki 16., a Stefan Hula 18. Nie udało się Klemensowi Murańce i Janowi Ziobro.

Konkurs rozpoczęto od siódmej belki startowej, którą obniżono do szóstej w drugiej serii. 

Fot. PAP/EPA/Angelika Warmuth 

 
Kamil Stoch drugi w Oberstdorfie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze