Zdjęcie: Kamil Stoch był liderem na półmetku rywalizacji, fot. ULRICH HUFNAGEL, PAP/EPA

Kamil Stoch drugi w Willingen

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Kamil Stoch przegrał rywalizację z Karlem Geigerem i zakończył konkurs indywidualny w Willingen na 2. miejscu Pucharu Świata. Piotr Żyła znowu zajął 4. miejsce. 5. był Dawid Kubacki, a 22. Stefan Hula.

Polacy osiągnęli świetne wyniki w pierwszej serii. Kamil Stoch był liderem na półmetku konkursu. Drugi był Ryoyu Kobayashi – 144,5 m, a trzeci Niemiec Karl Geiger – 142 m. Obok Stocha w finale wystąpili Dawid Kubacki, czwarty po pierwszej serii – 144 m, piąty Piotr Żyła – 142 m i 14. Stefan Hula – 137,5 m.

Wszystko zmieniło się jednak w drugiej części rywalizacji. Fenomenalny skok Karla Geigera na 150 m zapewnił mu zwycięstwo w konkursie. Kamil Stoch osiągnął 144.5 m, co przełożyło się na drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium stanął Ryoyu Kobayashi. W klasyfikacji generalnej PŚ liderem jest nadal Kobayashi, Stoch jest drugi.

Udany konkurs drużynowy

Biało-czerwoni mają za sobą udane starty w konkursie drużynowym.  Drugich Niemców wyprzedzili aż o 79,2 pkt. W nieoficjalnym indywidualnym zestawieniu niespodziewanie najlepszy okazał się Jakub Wolny, przed Piotrem Żyłą i Kamilem Stochem. Dziesiąty był Dawid Kubacki. Oprócz tej czwórki w sobotę wystartują także Stefan Hula i Maciej Kot.

Zobacz także
Wasze komentarze