epa06612918 The FIS World Cup RAW AIR overall winner Kamil Stoch from Poland celebrates after the Men’s HS240 competition at the FIS Ski Jumping World Cup in Vikersund, Norway, 18 March 2018. EPA/Terje Bendiksby NORWAY OUT Dostawca: PAP/EPA.

KAMIL STOCH I KRYSZTAŁOWA KULA!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Puchar Świata w skokach: Kamil Stoch wygrał cykl Raw Air i zapewnił sobie tym samym Kryształową Kulę!

Kamil Stoch zapewnił sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wygrał cykl Raw Air w skokach narciarskich. W ostatnim konkursie na mamucim obiekcie w Vikersund zajął szóste miejsce, zwyciężył Norweg Robert Johansson. Pozostałe miejsca na podium także zajęli reprezentanci gospodarzy – kolejno – Andreas Stjernen i Daniel Andre Tande.

fot: PAP/EPA.

Wyprzedził tego, który mu zagrażał
Stoch wyprzedził w niedzielnym konkursie Richarda Freitaga, który jako jedyny mógł mu odebrać zwycięstwo w PŚ. Polak ma ponad 200 punktów przewagi nad Niemcem w klasyfikacji generalnej, a do zakończenia rywalizacji zostały dwa konkursy indywidualne. Rywal nie jest więc już w stanie wyprzedzić trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Poprzednio Stoch ze zdobycia Kryształowej Kuli cieszył się w sezonie 2013/2014. Cykl Raw Air rozgrywany jest na czterech norweskich skoczniach – w Oslo, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Była to druga jego edycja. W niedzielę Piotr Żyła uplasował się na 12. pozycji, Dawid Kubacki był 16., tuż za nim znalazł się Stefan Hula, a Jakub Wolny uplasował się na 27. miejscu. Do finałowej serii nie awansował Maciej Kot, który zajął 31. lokatę.

Do zakończenia rywalizacji w PŚ pozostały trzy przyszłotygodniowe konkursy na skoczni mamuciej w Planicy, w tym dwa indywidualne.

KAMIL STOCH I KRYSZTAŁOWA KULA!
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze