fot. YouTube.com/Langusta na palmie

Kanał Langusta na Palmie pobił rekord!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Dominikanin o. Adam Szustak, autor popularnego kanału youtube’owego Langusta na Palmie przekroczył próg 2 milionów złotych ze zbiórki crowdfundingowej w serwisie Patronite.pl. To najwięcej w historii serwisu.

O rekordzie informuje portal Wirtualne media. Kanał obecnie zgromadził ponad 667 tys. subskrybentów. Dominikanin uruchomił także „katolicki Netflix” – platformę streamingową na bazie portalu Dominikanie.pl. Serwis miał być odpowiedzią o. Szustaka na zadanie które powierzyła mu Kapituła Prowincjalna powierzając jednocześnie funkcję dyrektora Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego. Na platformie pojawiają się filmy i materiały o charakterze teologicznym i kaznodziejskim: nabożeństwa online, modlitwy, rekolekcje czy komentarze do czytań z Pisma Świętego. Projekt został sfinansowany z wpłat wiernych wpłacających za pośrednictwem Patronite.pl. Teraz zbiórka – po raz pierwszy w historii tego serwisu przekroczyła próg 2 milionów złotych.

o. Adam Szustak OP, fot. Langusta na Palmie, YouTube


To dotychczasowy rekord – nikomu nie udało się jeszcze przekroczyć tego progu. Drugi ogólny wynik zbiórki notują bracia Sekielscy, którzy od czasu startu ich kampanii zebrali prawie 1,9 mln złotych, a trzeci – radio Nowy Świat, które obecnie ma na koncie 1,169 mln zł. Biuro prasowe kanału „Langusta na palmie” na razie nie ujawnia, jakie są dalsze plany, które będą wymagały finansowania przez patronów. „Aktualnie pracujemy nad nowymi celami, które niedługo będą ogłoszone na Patronite” – odpowiedziało portalowi Wirtualne media biuro prasowe kanału.

Przeczytaj też >>> Ojca Szustaka recepta na udany związek

Zobacz także
Wasze komentarze