Kard. Muller: Interkomunia nie jest możliwa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Obiektywnie rzecz biorąc interkomunia jest absolutnie niemożliwa – oświadczył kard. Gerhard Müller. Przebywa on aktualnie w Australii z serią wykładów dla miejscowych księży. Były prefekt Kongregacji Nauki Wiary udzielił obszernego wywiadu czasopismu Catholic Outlook.

Zapytany o niemiecką kontrowersję wokół dopuszczania do Komunii protestantów z małżeństw mieszanych, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary zwrócił uwagę na istotne różnice między katolikami i protestami w rozumieniu Kościoła i sakramentów. Nie można sobie powiedzieć, że to wszystko jedno, że liczą się tylko religijne uczucia, poczucie przynależności. Również uczucia są ważne, ale one są niewystarczające dla komunii sakramentalnej – podkreślił kard. Müller.

Wygrywa polityka a nie ewangelizacja?
Wyraził przy tym nadzieję, że niemieccy biskupi powrócą do bardziej religijnego i duchowego rozumienia Kościoła, a także do poszanowania podstaw katolickiej wiary, które nie mogą ulec zmianie. Dziś jednak zdaniem kard. Müllera niemieccy biskupi myślą bardziej w kategoriach polityki i władzy, niż ewangelizacji.

Kardynał mówi o niejasnych wytycznych Watykanu
Kard. Müller ubolewa też z powodu niejasnych wytycznych, które napływają w tej sprawie z Rzymu. Zaznaczył on, że zgodnie z katolicką wiarą, Papież jest powszechną zasadą jedności Kościoła. Nie ma ona jednak charakteru politycznego, lecz jest jednością w objawionej wierze. A wiara, nauczanie Kościoła katolickiego odnośnie do Eucharystii i eucharystycznej przynależności do pełnej jedności Kościoła jest bardzo jasna i nie można jej zmieniać – dodał były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Kard. Muller: Interkomunia nie jest możliwa
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze