Mężczyzna polewa benzyną przygotowaną do spalenia nielegalną broń, Nairobi, Kenia.

Kenia: atakuje się chrześcijan, by skłócić ich z muzułmanami

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kenijczycy są ofiarami ataków terrorystycznych, dokonywanych przez islamskich ekstremistów, którzy wzięli na cel przede wszystkim chrześcijan – powiedział ordynariusz kenijskiej diecezji Embu bp Paul Kariuki Njiuru.

Przypomniał kilka brutalnych ataków terrorystycznych z ostatnich lat i podkreślił, że „atakuje się tylko chrześcijan, aby wbić klin między nich a muzułmanów i ukazać tych drugich jako sympatyków somalijskiej terrorystycznej grupy Al Shabaab”.

Zdaniem biskupa tworzy to „bardzo niebezpieczną sytuację, która łatwo może spowodować konflikty religijne”. Dlatego „dialog między chrześcijanami a muzułmanami ma pierwszorzędne znaczenie, aby doprowadzić do wspólnego i odważnego odrzucenia przemocy, szczególnie podejmowanej w imię Boga” – dodał.

Hierarcha mówił także o wielkim problemie biedy w tamtejszym Kościele. Z jednej strony bowiem „Kościół kenijski uczy się być niezależny, z drugiej jednak są diecezje, które potrzebują pomocy”. Są to przede wszystkim te, które leżą na pustyniach czy półpustyniach. „I chociaż tamtejsi chrześcijanie mają wielkie pragnienie wspierania Kościoła, to jednak z powodu suszy brakuje im jedzenia i wody” – podkreślił 53-letni biskup.

Kenia: atakuje się chrześcijan, by skłócić ich z muzułmanami
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze