Kodeń: trwa XVI „festiwal życia”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od 24 lipca w Kodniu trwa oblacki „festiwal życia”. Hasłem tegorocznego spotkania jest „Antyhejt – Bądź dobry jak chleb”. Każdy dzień jest wyczerpująco zaplanowany konferencjami, sportem, spotkaniami i modlitwą. 

Dlaczego chleb? Rok 2017 jest w Polsce rokiem św. brata Alberta Chmielowskiego – postaci niezwykłej, od której na pewno możemy zaczerpnąć wiele inspiracji. Jak mówią organizatorzy:

Powstaniec, żołnierz, malarz i w końcu zakonnik, który oddał swoje życie najbiedniejszym i najbardziej opuszczonym. Swoim życiem zostawił przesłanie, aby „Być dobrym jak chleb”. Stąd również bierze się nazwa tegorocznego Festiwalu.

Szczegółowy plan festiwalu dostępny jest na stronie. W dniu wczorajszym o „antyhejcie” mówi znany katolicki vloger, Tomasz Adamski. 

„Antyhejt”

Dzisiejszy dzień upływa festiwalowiczom w formie pielgrzymki, na której Jan Mela, niepełnosprawny zdobywca obydwu biegunów ziemi – opowiadał o swoich doświadczeniach. W dniu jutrzejszym zaplanowane są warsztaty, a wśród nich m. in. różne warsztaty sportowe, malarskie, taneczne, rycerskie, survivalowe. Gościem specjalnym tego dnia będzie Tomasz Budzyński, artysta i malarz, który rano wygłosi konferencję, a wieczorem zagra dla specjalny koncert akustyczny. W piątek uczestniczy wydarzenia pochylą się nad sylwetką obrazu Ecce Homo, a potem wysłuchają konferencji ks. bpa Antoniego Długosza. W sobotę zacznie się ewangelizacja Kodnia a po niej koncert znanego muzyka – Tau. Uroczyste zakończenie festiwalu będzie późno wieczorem – o północy rozpocznie się Msza św. podsumowująca XVI Festiwal Życia.

Fot. archiwalne: koden.com.pl, fot. galerii poniżej: niniwa.org.

 

Galeria (8 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze