Fot. Materiały Prasowe

Kokotek: trzeci dzień katolickiego festiwalu przyciągnął tłumy ludzi!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jak rozpoznać głos Boga? Pytam zawsze Boga i On posyła do mnie ludzi, nawet ludzi których nie znam, ludzi, którym tych pytań nigdy nie postawiłem.

Festiwalowa środa rozpoczęła się stałym schematem czyli od jutrzni, śniadania i konferencji. Tematem dnia był wybór. „Po dniu suszy i doświadczeniu wiary nadchodzi czas na wybór. Podążając za kolejnymi kartami Księgi Królewskiej, na których spisana została historia Eliasza, dostrzegamy, że zasadniczym wyborem w jego życiu był wybór Boga.” – mówił ks. Artur Godnarski. Wśród pytań skierowanych do niego na koniec, znalazło się również to o rozpoznanie głosu Pana Boga.

Ciekawym momentem dnia było drugie już nabożeństwo na festiwalu, czyli nabożeństwo z kadzidłem. Uczestnicy festiwalu zgromadzili się nad stawem, nad którym w misie rozpalone zostały węgle. Młodzi zostali wezwani do tego, żeby podejść do misy i wrzucić do niej szczyptę kadzidła, jako symbol świadomego opowiedzenia się wprost za Bogiem.

Wybór skierował również wszystkich zgromadzonych na sam festiwal – zarówno uczestników jak i organizatorów. Na początku Mszy świętej o. Tomasz Maniura, podkreślił jedność, dzięki której wszyscy zgromadzili się na festiwalu. „Dzięki temu, że współorganizujemy festiwal – pięć diecezji i oblaci, dzięki dokonaniu tego wyboru, jesteśmy w stanie przeżywać tak duże wydarzenie.” – mówił o. Tomasz.

Po dniu pełnym treści, wieczorem znów była okazja do zabawy pod sceną. Arka Noego zgromadziła wszystkich – młodych, bardzo młodych i tych nieco starszych. W samym koncercie wzięło udział 1500 osób.

Czwartek jest szczególnie wyjątkowym dniem dla kapłanów. Tego dnia, szczególnie podczas Mszy świętej organizatorzy będą chcieli podkreślić kapłaństwo.

Galeria (15 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze