epa05792690 Maciej Kot of Poland in action during the trial round of the men’s Large Hill Individual competition of the FIS Ski Jumping World Cup in Pyeongchang, South Korea, 14 February 2017. EPA/JEON HEON-KYUN Dostawca: PAP/EPA.

Kolejne zwycięstwo Macieja Kota!

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Czwartkowy konkurs w koreańskim Pyeongchang wygrał Maciej Kot. Na podium znaleźli się też Stafan Kraft oraz Andreas Wellinger .

Na rok przed igrzyskami olimpijskimi skoczkowie pojechali do Pjongczang w celu przetestowania nowego obiektu – skoczni Alepnsia Jumping Park. W czwartek odbył się drugi z konkursów indywidualnych. Próba przedolimpijska pokazała, że za rok w skokach narciarskich czeka na niezwykle ciekawa rywalizacja.

W środę aktualny mistrz olimpijski, Kamil Stoch, znalazł się na najniższym stopniu podium. Kolejny konkurs był dla niego niezwykle emocjonujący. W pierwszej serii Kamil spóźnił skok i znalazł się dopiero na 18. pozycji. W drugiej serii naszemu skoczkowi poszło już znacznie lepiej. Lotem na długość 107,5 metra zapewnił sobie szóste miejsce w konkursie.

Nie najlepiej spisali się Stefan Hula i Jan Ziobro. Obaj nie zdołali zakwalifikować się do rundy finałowej.

Wielkim przegranym tego konkursu jest Piotr Żyła, który po zepsutym skoku stracił „dziesiątkę” w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Oto klasyfikacja końcowa czwartkowego konkursu.

/mj

Kolejne zwycięstwo Macieja Kota!
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze