Kolorowe bieganie w Poznaniu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W sobotę nad poznańską Maltą 10 tysięcy biegaczy wzięło udział w The Color Run by Skittles. Oprócz sypania kolorowym proszkiem na uczestników czekała również kąpiel w pianie.

The Color Run to impreza biegowa, w której bierze udział ponad trzysta miast z czterdziestu krajów. Na liście są między innymi Nowy Jork, Sydney, Paryż, Londyn, czy Tokio. Nie zabrakło też stolicy Wielkopolski. Bieg wystartował o godz. 15.00 i wzięło w nim udział około 10 tysięcy osób. Gościem specjalnym był skoczek narciarski, Piotr Żyła.

Już w ubiegłym roku po głowie chodziła mi myśl, żeby wziąć udział w The Color Run, ale idea obsypywania się farbą jakoś do mnie nie przemawiała. Kiedy obejrzałem jednak zdjęcia i filmy po zakończeniu imprezy, postanowiłem, że w kolejnym roku na pewno się skuszę. I nie żałuję! Nasze życie, a czasem treningi biegowe (które osobiście przychodzą mi z wielkim trudem) są często szare i przewidywalne, a ten bieg uwalnia wręcz dziecięcą radość.

– Jestem tutaj pierwszy raz, ale nie wyobrażam sobie, żeby mogło mnie tutaj zabraknąć za rok – mówi jedna z uczestniczek. – Przyjechałam razem z mężem i dziećmi, wszyscy świetnie się bawimy – dodaje.


To bieg nieco inny niż wszystkie pozostałe imprezy biegowe. Chodzi w nim przede wszystkim o dobrą zabawę – biegaczom nie jest mierzony czas, przez co presja wyniku schodzi na dalszy plan. Jak podkreślają organizatorzy, ma to być „najszczęśliwsze 5 kilometrów na świecie”. Patrząc na twarze uczestników trudno oprzeć się wrażeniu, że tak właśnie jest.

fot. Color Run Poland, Facebook

Kolorowe bieganie w Poznaniu
6 (100%) 7 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze