epa05653675 A handout picture provided by the Vatican newspaper Osservatore Romano shows Pope Francis meeting members of the public during the Wednesday General Audience at the Vatican, 30 November 2016. EPA/OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Kolumbia: pierwsze detale wizyty papieża Franciszka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Choć program wrześniowej wizyty papieża Franciszka w Kolumbii ma zostać oficjalnie ogłoszony dopiero w czerwcu, to znane są już jej pierwsze detale.

Do Kolumbii papież tradycyjnie przyleci samolotem włoskich linii lotniczych Alitalia, zaś do Rzymu wróci na pokładzie kolumbijskich linii Avianca. Wprawdzie Franciszek odwiedzi kilka miast, to nocować będzie zawsze w stolicy kraju, Bogocie.

Według szefa komitetu organizacyjnego papieskiej podróży, bp. Fabio Suescúna, 7 września papież spotka się w Bogocie z prezydentem, przedstawicielami władz, odwiedzi katedrę, spotka się z biskupami oraz odprawi Mszę św. na Placu Boliwara, w czasie której mówić będzie o wartości życia i pokoju.

8 września Franciszek pojedzie do Villavicencio i będzie to najbardziej symboliczny dzień jego wizyty. – Pomyśleliśmy, że będą tam obecne ofiary wojny domowej, jej byli uczestnicy, a także wojsko, aby doszło do pojednania – oświadczył bp Suescún.

9 września w Medellín papież odwiedzi wspólnoty zakonne, gdyż to miasto „dało światu wiele powołań zakonnych”, zaś 10 września pojedzie do Cartageny, gdzie spotka się ze światem „ubóstwa, bezrobocia i walki o życie”.

Papież Franciszek będzie przebywał w Kolumbii w dniach 6-11 września br.

Fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO

Kolumbia: pierwsze detale wizyty papieża Franciszka
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze