epa06671175 Pope Francis during his visit to the parish church of San Paolo della Croce, in Corviale neighborhood, Rome, Italy, 15 April 2018. EPA/Massimo Percossi Dostawca: PAP/EPA.

Komentarz do Ewangelii, 10 czerwca 2018

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z Ewangelii na dziś: „Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. A tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze szukają Ciebie». Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?». I spoglądając na siedzących dokoła Niego, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Bożą, ten jest Mi bratem, siostrą i matką»” (Mk 3, 32-35). 

 

Ewangelia o Kościele. Mamy tendencje patrzeć na Kościół nie w kontekście wspólnoty, w której jestem i za którą odpowiadam, ale w kategorii „tamtych”. Kościół to hierarchia, biskupi, może katecheci… Warto spojrzeć na niego wzrokiem papieża Franciszka, który widzi w nim wspólnotę wcale nie idealnych, nie wykluczających ze swojego grona, sióstr i braci będących w szpitalu polowym. Poranionych, poobijanych grzechami i słabościami, idących powoli, podpierając się wzajemnie, w drodze ku niebu.

Komentarz do Ewangelii, 10 czerwca 2018
4.2 (70%) 4 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze