Kraków: w najbliższą sobotę Bieg Bożego Miłosierdzia

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już w najbliższą sobotę 29 października w Krakowie odbędzie się Bieg Bożego Miłosierdzia. Zgłoszenia można nadsyłać do 28 października do godz. 18.00.

Jak podkreślili organizatorzy, celem wydarzenia jest dobra zabawa połączona z poznawaniem miejsc i osób związanych z kultem Bożego miłosierdzia. Trasa przygotowana jest specjalnie pod kątem dzieci i młodzieży – będzie wiodła od Sanktuarium św. Jana Pawła II do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

„Styl życia, który promujemy łączy w sobie wartości duchowe z aktywnością fizyczną, wartości kulturowe z wartościami edukacyjnymi” – napisali organizatorzy biegu. W zależności od wieku dzieci i młodzież będą mieć do pokonania od 300 do 2000 m. Podczas trwania wydarzenia uczestnicy zapoznają się z sylwetkami m.in. św. s. Faustyny, św. Jana Pawła II, św. Kingi, św. Jana Kantego czy św. br. Alberta.

Wydarzenie ma być także złożeniem hołdu Janowi Pawłowi II, który zainicjował wielkie święto młodości – Światowe Dni Młodzieży. Rozgrzewkę i świetną zabawę podczas biegu zapewni pracownia twórcza ARETE, która niezależnie od pogody będzie prowadzić warsztaty dla dzieci. Sobotnie spotkanie zakończy Msza św.

Dla uczestników biegu przewidziano nagrody, pamiątkowe dyplomy oraz ciepły poczęstunek. Szczegółowe informacje o wydarzeniu i jego regulamin dostępne są pod adresem: www.pelnikultury.pl.

Bieg organizuje Fundacja Pełni Kultury przy współfinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerami wydarzenia są Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie oraz pracowania twórcza ARETE. Patronem medialnym jest Katolicka Agencja Informacyjna.

Zobacz także
Wasze komentarze