Kraków: rozpoczął się 11. Festiwal 7xGospel

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Warsztaty dla osób niedosłyszących, dzieci, mam i seniorów oraz liczne koncerty i uwielbienia – tak będzie wyglądał Kraków przez 11 najbliższych dni. W stolicy Małopolski rozpoczął się 11. Festiwal 7xGospel pod hasłem „You can gospel”.

– To nawiązanie do słów ‚Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia’ z Listu św. Pawła do Koryntian. Ten aspekt duchowy jest bardzo ważny – codziennie mamy tu przewidziane pogłębianie duchowości gospel. Chcemy przez to powiedzieć, że kimkolwiek jesteś, gospel jest dla Ciebie – zanurz się w nim, weź z niego radość, nadzieję i wiarę” – tłumaczy Marcin Węc, współorganizator krakowskiego festiwalu.

W ramach wydarzenia wystąpią wybitni artyści m.in. Shara McKee i Christopher Mazen. W gronie instruktorów znaleźli się natomiast: Maria Pabisiak, Łukasz Kubica, Katarzyna Kruk, Lea Kjeldsen oraz Rhonda i Macy Adams.
W festiwalu biorą udział osoby w wieku od 15 do 65 lat, aktywne, zainteresowane muzyką i rozwojem osobistym, pragnące spędzić wolny czas w sposób kreatywny i oryginalny. W programie znalazły się m.in. tradycyjnie warsztaty chóralne oraz warsztaty choreograficzne z elementami języka migowego. Przewidziane są także spotkania z artystami, jam session oraz Wieczór Uwielbienia.

Wyjątkowym elementem programu będą warsztaty bębniarskie, które poprowadzi Andrzej Kaczmarczyk. „To nowa propozycja dla tych, którzy nie boją się wyzwań. Zakończy je uliczne przedstawienie. Przebieg tych zajęć oparty jest na unikalnej kombinacji gry na bębnach, choreografii i spektakularnego widowiska na Małym Rynku w Krakowie” – zapowiada Węc.

Jedenastodniowe wydarzenie rozpoczął w czwartek wieczorem koncert Gabrieli Gąsior z zespołem Holy Noiz. Festiwal zakończy się Koncertem Finałowym, który odbędzie się o 23 października o godz. 18:00 w Kinie Kijów. Organizatorem Festiwalu 7xGospel jest krakowskie Stowarzyszenie Gospel, które zajmuje się także realizacją projektu Republika Gospel, prowadzeniem chórów i organizacją warsztatów gospelowych.

Szczegółowe informacje oraz plan festiwalu dostępny jest pod adresem www.7xgospel.com.pl.

fot. Any.colour.you.like, flickr

Zobacz także
Wasze komentarze