Kraków: rozpoczął się Europejski Kongres w Obronie Prześladowanych Chrześcijan

W Sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory, porannymi obrady rozpoczął się II Europejski Kongres w Obronie Prześladowanych Chrześcijan. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich, świata polityki oraz osoby związany z organizacjami monitorującymi wolność religijną. Głównym tematem obrad jest sytuacja prześladowanych chrześcijan.

II Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan organizowany jest przez Europejską Grupę Konserwatystów i Reformatorów oraz Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKwP). „W tegorocznym wydarzeniu weźmie udział m.in. Issam John Darwish – Arcybiskup Zahlen w Libanie, który podzieli się świadectwem chrześcijan, którzy musieli opuścić swój kraj z powodu wojny” – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło,  dyrektor Polskiej Sekcji PKwP. Kongres uroczyście zainaugurował kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

„Sytuacja chrześcijan w niektórych częściach świata, jest dziś nad wyraz niepokojąca. Jako osoby wywodzące się z cywilizacji zachodniej powinniśmy zatroszczyć się o godne życie naszych braci” – powiedział prof. Ryszard Legutko, Eurodeputowany, który jest inicjatorem kongresu.

W II Europejskim Kongresie w Obronie Chrześcijan biorą udział osoby, które na co dzień stykają się z dramatem chrześcijan, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. W skład grupy eksperckiej wchodzą: abp Issam John Darwish, ordynariusz Zahlen w Libanie, ks. dr Andrzej Halemba, koordynator projektów na Bliskim Wschodzie z ramienia PKwP, ks. prof. Waldemar Cisło dyrektor polskiej sekcji PKwP, Jan Figel, specjalny przedstawiciel Komisji Europejskiej, Tamas Török, szef biura ds. Prześladowanych chrześcijan w rządzie Węgier. II Europejski Kongres w Obronie Prześladowanych Chrześcijan objął patronatem prezydent Polski Andrzej Duda.

foto. PKwP

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze