Kraków: rozpoczął się Europejski Kongres w Obronie Prześladowanych Chrześcijan

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory, porannymi obrady rozpoczął się II Europejski Kongres w Obronie Prześladowanych Chrześcijan. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich, świata polityki oraz osoby związany z organizacjami monitorującymi wolność religijną. Głównym tematem obrad jest sytuacja prześladowanych chrześcijan.

II Europejski Kongres w Obronie Chrześcijan organizowany jest przez Europejską Grupę Konserwatystów i Reformatorów oraz Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKwP). „W tegorocznym wydarzeniu weźmie udział m.in. Issam John Darwish – Arcybiskup Zahlen w Libanie, który podzieli się świadectwem chrześcijan, którzy musieli opuścić swój kraj z powodu wojny” – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło,  dyrektor Polskiej Sekcji PKwP. Kongres uroczyście zainaugurował kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

„Sytuacja chrześcijan w niektórych częściach świata, jest dziś nad wyraz niepokojąca. Jako osoby wywodzące się z cywilizacji zachodniej powinniśmy zatroszczyć się o godne życie naszych braci” – powiedział prof. Ryszard Legutko, Eurodeputowany, który jest inicjatorem kongresu.

W II Europejskim Kongresie w Obronie Chrześcijan biorą udział osoby, które na co dzień stykają się z dramatem chrześcijan, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. W skład grupy eksperckiej wchodzą: abp Issam John Darwish, ordynariusz Zahlen w Libanie, ks. dr Andrzej Halemba, koordynator projektów na Bliskim Wschodzie z ramienia PKwP, ks. prof. Waldemar Cisło dyrektor polskiej sekcji PKwP, Jan Figel, specjalny przedstawiciel Komisji Europejskiej, Tamas Török, szef biura ds. Prześladowanych chrześcijan w rządzie Węgier. II Europejski Kongres w Obronie Prześladowanych Chrześcijan objął patronatem prezydent Polski Andrzej Duda.

foto. PKwP

Kraków: rozpoczął się Europejski Kongres w Obronie Prześladowanych Chrześcijan
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze