O. Marcelo Rossi, fot. Facebook

Ksiądz, na oczach tysięcy wiernych, zaatakowany podczas mszy [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Brazylijski kapłan, bardzo znany i popularny wśród młodych duchowny, został zaatakowany podczas odprawiania mszy świętej. W nabożeństwie uczestniczyło około 50 tys osób.
 

Kobieta zepchnęła kapłana z wysokiego podestu, tłum zatrzymał napastniczkę. Nie wiadomo, co było motywem ataku. Mimo incydentu kapłan odprawił mszę świętą do końca. Do zdarzenia doszło w stanie Sao Paulo. Zaatakowany duchowny to ojciec Marcelo Rossiego. Jest on jednym z liderów ruchu charyzmatycznego w Brazylii. Duchowny zajmuje się też muzyką, nagrał wiele płyt. Wystąpił również w kilku filmach poruszających tematy religijne, jest częstym gościem radia i telewizji. Płyty, które nagrał ojciec Marcello Rossi i książki, których jest autorem osiągnęły w Brazylii milionowe nakłady. Na język polski została przetłumaczona jego książka zatytułowana „Agape”.

fot. YouTube

Człowiek sceny

Zaatakowany duchowny, to ojciec Marcelo Rossi, jeden z liderów ruchu charyzmatycznego w Brazylii, w którym upatruje nadzieję na powstrzymanie rozwoju protestantyzmu. Jego metody prowadzenia liturgii są kontrowersyjne.  Do jego krytyków należy kardynał Odilo Scherer, przełożony Rossiego, który uważa, że kapłan nie powinien zachowywać się jak showman, a liturgii nie wolno przekształcać w show.

Zobacz także
Wasze komentarze