Ławki dla mam karmiących piersią

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ławki dla matek karmiących piersią to nowość w radomskich parkach; zadaszone i osłonięte od wiatru mają zapewniać komfort i intymność. Władze Radomia chcą, by takich miejsc było więcej, bo jak podkreślają miasto musi dbać o potrzeby wszystkich mieszkańców.

Zdjęcie: ławka w Radomiu, fot. facebook.com/radoslaw.witkowski.RADOM

Ławki posiadają miejsce do przewijania niemowląt. Są zadaszone i osłonięte po bokach. Obecnie jest ich na terenie Radomia kilka; w pobliżu placów zabaw. „Chcemy, aby takie miejsca pojawiły się także przy innych placach zabaw w naszym mieście” – zapowiedział prezydent Radomia Radosław Witkowski.

Pomysł chwalą radomianki. „W Polsce w ostatnich latach kładzie się duży nacisk na politykę prorodzinną. Te ławki są tego przejawem” – mówią Radomianki. „To miejsce, w którym karmiąca mama może się poczuć w miarę komfortowo. Chociaż karmienie piersią w miejscach publicznych nadal należy u nas do rzadkości, bo spotyka się niestety z różnymi reakcjami” – mówią kobiety.

Zdjęcie: ławka dla matek karmiących, Chorwacja, fot: Facebook

 

Prezydent Radomia podkreśla, że radomski samorząd chce się wpisać w ogólnoeuropejski trend. Pierwsza ławka stanęła w ubiegłym roku w niewielkim mieście w Chorwacji; uczczono w ten sposób Światowy Tydzień Karmienia Piersią. We wrześniu pierwsze takie ławki stanęły na warszawskich Bielanach.

Ławki dla mam karmiących piersią
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze