Morze Śródziemne: akcja ratunkowa włoskiej straży przybrzeżnej podczas kolejnej próby nielegalnego przedostania się do Europy imigrantów z Afryki (foto. PAP/EPA/ITALIAN COAST GUARD)

Libia: w ciężarówce chłodni odkryto zwłoki siedmiu migrantów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W ciężarówce chłodni porzuconej na libijskim wybrzeżu znaleziono zwłoki siedmiu afrykańskich migrantów; gdy przemytnicy zostawili samochód, którym ich wieźli, uchodźcy przez dwa dni byli w nim zamknięci – pisze w poniedziałek agencja Reutera.

Udało się uratować 28 osób, w tym pięć kobiet. Pojazd odkryto w niedzielę w Garabulli, na północnym zachodzie Libii, ok. 50 km na wschód od Trypolisu, który jest popularnym wśród migrantów punktem wyjazdu do Europy.

Służby migracyjne dowiedziały się o porzuconym samochodzie od przechodnia, który zgłosił, że słyszał głosy wydobywające się z wnętrza ciężarówki.Ocalali mówili, że kierowca zostawił pojazd na uboczu, gdy nieznani mężczyźni zaczęli strzelać w opony.

Obecnie najwięcej migrantów chcących dostać się drogą morską do Europy wyrusza właśnie z Libii. W ciągu ostatnich trzech lat co roku do najbliżej położonych Włoch przeprawiało się stamtąd ok. 150 tys. osób.

fot. PAP/EPA/ITALIAN COAST GUARD

Libia: w ciężarówce chłodni odkryto zwłoki siedmiu migrantów
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze