fot. arch, ks. Misiaka

Łódź: ekskomunika dla ks. Michała Misiaka

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ks. Michał Misiak z archidiecezji łódzkiej popadł w herezję. Przyjął chrzest z wody w innym wyznaniu, co automatycznie powoduje wykluczenie z Kościoła katolickiego. W tej sprawie specjalne oświadczenie wydała Kuria Metropolitalna Łódzka.

W związku z licznymi zapytaniami Kuria Metropolitalna Łódzka informuje, że ksiądz Michał Misiak, kapłan Archidiecezji Łódzkiej na mocy kanonu 1364 §1 Kodeksu Prawa Kanonicznego zaciągnął karę ekskomuniki latae sententiae.

>>> Za to grozi ekskomunika

Tym samym został usunięty z urzędów kościelnych i zostało mu zabronione:

  • jakikolwiek udział posługiwania w sprawowaniu Ofiary eucharystycznej i w jakichkolwiek innych obrzędach kultu;
  • sprawowanie sakramentów i sakramentaliów oraz przyjmowanie sakramentów;
  • sprawowanie urzędów kościelnych, posług i jakichkolwiek innych zadań, bądź wykonywanie aktów rządzenia.

Michał Misiak miał związać się z zielonoświątkowcami. W konsekwencji otrzymał zakaz noszenia stroju duchownego, także liturgicznego. Ks. Misiak znany jest z niekonwencjonalnych metod duszpasterskich. Wiosną – za zgodą abp. Grzegorza Rysia – wyjechał do Izraela, aby medytować na pustyni i rozwijać się duchowo. Miał wrócić w czerwcu, by otrzymać nowe zadania duszpasterskie.

Zdjęcie: ks. Michał Misiak, fot. Facebook

Wcześniej był postrzegany jako wyjątkowo kreatywny duszpasterz. Organizował dyskoteki ewangelizacyjne, „Spacery Miłosierdzia”, zasłynął m.in. z organizowania krucjat przeciw dopalaczom. Pracował w Pabianicach i w Łodzi, m.in. jako streetworker. 

Zobacz także
Wasze komentarze