epa05911295 White helmets rescue workers carry victims of the car bomb attack to receive medical treatment at Sarakeb city, Idlib, Syria, 15 April 2017 (Issued 16 April 2017). According to media reports, at leas 126 people were killed, including 68 children, in a bomb attack that targeted a convoy that was evacuating civilians from government-held towns of Foua and Kefraya near Aleppo on 15 April 2017. EPA/STR Dostawca: PAP/EPA.

Łódź: kary więzienia za pobicie Pakistańczyka

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na kary więzienia – od 1 roku i 2 miesięcy do 1 roku i 8 miesięcy – skazał w piątek łódzki sąd trzech mężczyzn, którzy pobili obywatela Pakistanu ze względu na jego przynależność narodową i wyznaniową, . Do ataku doszło w styczniu tego roku w Ozorkowie k. Łodzi.

Mężczyźni zaatakowali 44-letniego obywatela Pakistanu przy okienku nocnego sklepu w Ozorkowie. Najstarszy z nich, 37-latek, spytał Pakistańczyka, czy jest muzułmaninem. Po uzyskaniu twierdzącej odpowiedzi, uderzył go. Do ataku włączyli się 29-latek i 25-latek; wszyscy bili Pakistańczyka pięściami, kopali i szarpali – m.in. wybijając mu kilka zębów i łamiąc nos.

Sąd uznał winę oskarżonych i skazał: 37-latka na 1 rok i 8 miesięcy więzienia oraz zapłacenie nawiązki na rzecz poszkodowanego w wysokości 5 tys. zł.

29-latek, który przyznał się też do kradzieży telefonu komórkowego pobitego mężczyzny, ma spędzić za kratami 1 rok i 6 miesięcy oraz wpłacić 3 tys. zł nawiązki. Ma też zapłacić 800 zł za ukradziony telefon. Trzeci z oskarżonych otrzymał karę 1 roku i 2 miesięcy więzienia i 2 tys. zł nawiązki.

Uzasadniając wyrok sąd stwierdził m.in., że działania takie jak oskarżonych zaliczają się do tzw. przestępstw z nienawiści, które zdarzają się coraz częściej i dlatego kara musi być surowa.

Wyrok jest nieprawomocny.

Łódź: kary więzienia za pobicie Pakistańczyka
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze