Majowe pytanie Sekretariatu Synodu Biskupów

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kim jest dla Ciebie Bóg i Jezus Chrystus? – to pytanie Sekretariat Synodu Biskupów zadaje w maju młodzieży na całym świecie, w ramach przygotowania do październikowych obrad.

Przez cały miesiąc osoby w wieku 16-29 lat są zaproszone do udzielania odpowiedzi w formie nagrań i tekstów, w mediach społecznościowych i za pomocą komunikatorów. Będą one na bieżąco publikowane w internecie.

Od stycznia Sekretariat Synodu Biskupów zaprasza młodych ludzi z całego świata do udziału w interaktywnych konsultacjach, które pomogą w zrozumieniu potrzeb i sposobu myślenia współczesnej młodzieży. Na potrzeby tej inicjatywy uruchomiono specjalny kanał w komunikatorze WhatsApp, na którym co miesiąc, począwszy od stycznia, pojawia się jedno pytanie poświęcone młodzieży. Odpowiedzi są na bieżąco zamieszczane na facebookowym fanpage’u Synod 2018 a także na synodalnym koncie Twitter.

Pytanie, skierowane w kwietniu do młodzieży, brzmi: Kim jest dla Ciebie Bóg i Jezus Chrystus? Adresatami są młodzi ludzie w wieku 16-29 lat, także ci, którzy nie uczestniczą aktywnie w życiu Kościoła a nawet uważają się za niewierzących. Odpowiedzi można udzielać do końca kwietnia w postaci komentarza, zdjęcia lub materiału video. Kanał komunikacyjny Synodu Biskupów można wyszukać w komunikatorze WhatsApp, wpisując numer telefonu: +39 342 601 5596.

Pytania zadawane są w językach: włoskim, hiszpańskim i angielskim.

XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” odbędzie się w Rzymie w dniach 3-28 października z udziałem biskupów z całego świata.

Majowe pytanie Sekretariatu Synodu Biskupów
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze