Malowidła z Kaplicy Sykstyńskiej w Poznaniu

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Muzeum Watykańskie w Poznaniu! Niezwykły album z unikatowymi malowidłami można oglądać w Poznaniu do 27-go lipca (do najbliższego piątku).

Album pokazuje wszystkie malowidła w Watykańskiej Kaplicy Sykstyńskiej i wybrane detale w skali 1:1. Wydanie zostało zainicjowane przez Muzea Watykańskie. Album powstał na bazie 270 tysięcy zdjęć, w ciągu pięciu lat. Dzięki najnowocześniejszej technice druku, na papierze z najstarszej na świecie papierni, osiągnięto efekt trójwymiarowości.

fot. Radio Poznań

Publikacja zainteresowała między innymi profesor Hannę Suchocką, byłą premier i przez dwanaście lat ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej. Z limitowanego nakładu 1999 sztuk, włoski wydawca na rynek polski przeznaczył pięćdziesiąt. Album jest olbrzymi, waży 27 kg i składa się z trzech tomów. Kosztuje 12 600 euro. Można go oglądać w siedzibie Grupy Goldenmark przy ulicy Garbary 71.

Jak powiedziała Radiu Poznań dyrektor sprzedaży Hanna Jankiewicz – Wydawcy dzieł sztuki włoskiej podjął próbę dokumentacji dzieł Kaplicy Sykstyńskiej. Do produkcji wykonano 270 tys zdjęć, w albumie jet ich 80 tysięcy, z czego wiele z nich jest w skali 1:1. Na dużą wagę zasługuje jakość albumu, 6stopniowa skala kolorystyczna (to niesamowite nasycenie). Właścicielem albumu cały czas zostaje Muzeum Watykańskie –

fot. Radio Poznań

I tom albumu to freski XV-wieczne, II – dzieła Michała Anioła (czyli słynne sklepienie), III tom to Sąd Ostateczny.

Zobacz także
Wasze komentarze