fot. Pixabay

Michał Jóźwiak: przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

„Upowszechnienie pracy zdalnej miało być ratunkiem dla firm i instytucji na czas lockdownu. A przyniesie istotne zmiany w życiu milionów Polaków i w wielu sferach gospodarki” – twierdzi na łamach „Newsweeka” Miłosz Węglewski. „Dlaczego firma z Warszawy, Gdańska czy Krakowa ma szukać pracowników tylko w okolicy, skoro zdalnie może zatrudnić ludzi z innych regionów, zwykle o mniejszych wymaganiach płacowych? Po co mieszkać w dużej aglomeracji, jeśli 50-100 km dalej można kupić mieszkanie czy dom nawet o połowę taniej? Czy firmie, której połowa personelu może pracować w domu, nie opłaci się zrezygnować z wynajmu tysięcy metrów w prestiżowym biurowcu na rzecz dużo mniejszej siedziby poza centrum?” – takie dylematy to coraz częściej codzienność na rynku pracy.

Wprost

W internetowym tygodniku „Wprost” przeczytamy o tym, że wakacyjny okres sprzyja lekceważącemu stosunkowi do ciągle trwającej pandemii. „Na wakacjach z pandemii nikt sobie niczego nie robi. Chociaż tylko wczoraj mieliśmy 418 nowych przypadków zakażenia koronawirusem” – zauważa Szymon Krawiec. Łukasz Rogojsz zastanawia się z kolei czy Platforma Obywatelska wygra jeszcze jakieś wybory. „Mimo przegranych wyborów, w szeregach PO atmosfera daleka jest od grobowej. Faktem jest jednak to, że Prawo i Sprawiedliwość właśnie wygrało po raz szósty z rzędu. Jeśli Platforma chce w końcu przerwać tę passę, czeka ją mnóstwo pracy” – czytamy.

Do Rzeczy

Publicznie karci polskich polityków. Ingerencję w wewnętrzne sprawy państwa przyjmującego tłumaczy troską o wolność słowa. Czy Georgette Mosbacher przekroczyła już granice? – zastanawia się Maciej Pieczyński w tekście „Nadambasador” opublikowanym na łamach „Do Rzeczy”. Wojciech Cejrowski w kolejnym odcinku wakacyjnego cyklu ujawnia czytelnikom, co stało się, gdy sprawdzał stare rury od wiatraka i jak na to zareagowali jego znajomi kowboje.

Polityka

„Gdy oszukany przez internetowego naciągacza idzie na policję, często słyszy, że niewiele da się zrobić. Ludzie biorą więc sprawy w swoje ręce i też zaczynają działać – w sieci. Ale wciąż mogą mniej niż przestępcy” – pisze Dariusz Pradut w „Polityce”. Przeczytamy również o wyjątkowo młodym wiceministrze finansów polskiego rządu. „Przed nami recesja, a Ministerstwo Finansów zdegradowano do roli rządowego biura rachunkowo-podatkowego. Doświadczonych urzędników zastępują młodzi ambitni działacze. Tacy jak Piotr Patkowski, 28-letni wiceminister finansów” – zauważa Adam Grzeszak.

Sieci

Na łamach najnowszego numeru tygodnika „Sieci” Jacek Kurski mówi wprost, że ostatnie opinie na jego temat to zemsta opozycji. Były polityk przekonuje, że stoi za tym jego brat. „To, co robi teraz mój brat, weszło już w fazę szaleństwa. To już pełne zatracenie różnicy między dziennikarstwem a rolą egzaltowanego polityka opozycji totalnej i wiecowością. Co więcej, to rola, w której mój brat ponosi same klęski. Może on uważa, że te klęski wyrastają z tego, że istnieje TVP, którą kierowałem ja? W każdym razie zaczął walczyć ze mną już osobiście, posuwając się do działań, które przekroczyły wszelkie dopuszczalne granice, po których zostaje już tylko spalona ziemia” – czytamy w wywiadzie.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze