fot. Pixabay

Michał Jóźwiak: przegląd tygodników opinii

Zapraszam na cotygodniowy przegląd tygodników opinii.

Newsweek Polska

W najnowszym numerze „Newsweeka” przeczytamy o tym, jak pandemia koronawirusa wpłynęła na sytuację zamożnych Polaków. A właściwie jak na nią nie wpłynęła. „Kryzys związany z pandemią nie dał się specjalnie we znaki Polakom o grubszych portfelach. Ograniczyli nieco konsumpcję, za to więcej inwestują” – pisze Miłosz Węglewski. „Weekendowe wypady do spa odpadają, 4- i 5-gwiazdkowe hotele zamknięte. Ratunkiem są Malediwy, Kuba, Dominikana, Kenia, Meksyk i hit minionej zimy: Zanzibar. Egzotyczne miejsca, gdzie za tygodniowy pobyt w luksusowym hotelu trzeba zapłacić przynajmniej 6-7 tys. zł od osoby, jeszcze w 2019 roku były marginesem naszego rynku turystyki zorganizowanej. W pandemii są w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych wycieczek” – czytamy.

Wprost

„Przejęte konta polityków, okradzione konta zwykłych Polaków. Dane nie kłamią. »Tradycyjna« przestępczość w Polsce maleje – ale drastycznie narastają cyberzagrożenia. To ostatnia chwila na powołanie w naszym kraju prawdziwej cyberpolicji, traktującej przestrzeń cyfrową nie jako dodatek do zwykłej pracy, ale jako swoje naturalne, codzienne środowisko specjalistycznych działań” – alarmuje w tekście „Cyberpolicja potrzebna od zaraz” Rafał Batkowski.

Do Rzeczy

„Sprzeciw Solidarnej Polski pozbawił PiS politycznego mandatu na ograniczenie suwerenności Rzeczypospolitej, na uzależnianie naszego państwa od zobowiązań finansowych przyjmowanych przez Unię Europejską, czyli faktycznie – przez inne państwa” – pisze Marek Jurek w najnowszym numerze „Do Rzeczy”. „Jedność prawicy nie polega na manewrach z opozycją, a jeszcze ważniejsza od międzypartyjnych relacji jest racja stanu. PiS nie ma prawa zrzec się władzy, którą dysponuje, dla wykonania konstytucyjnego obowiązku ochrony suwerenności” – pisze były marszałek Sejmu.

Polityka

Redakcja tygodnika „Polityka” zajmuje się tematem szczepień przeciwko Covid-19 w Polsce. „Skierowanie może wystawić każdy lekarz. Szczepią się nawet obrotni dwudziestolatkowie, a ci, co mają pieniądze, idą na zastrzyk prywatnie. Narodowy Program Szczepień już chyba nie istnieje. Wszystko poszło na żywioł” – pisze Agnieszka Sowa.

Sieci

W artykule „Która szczepionka jest najlepsza?” Konrad Kołodziejski omawia rodzaje i właściwości szczepionek przeciwko koronawirusowi. „W tej chwili w Polsce stosuje się trzy szczepionki przeciwko COVID-19. Są to produkty firm Pfizer, Moderna oraz AstraZeneca. Na początku kwietnia do tych trzech szczepionek miał jeszcze dołączyć produkt firmy Johnson & Johnson, ale jego debiut okazał się utrudniony z powodu kilku przypadków zakrzepicy zatok żylnych zanotowanych po zaszczepieniu tym preparatem blisko 7 mln osób w Ameryce” – czytamy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze