fot. pixabay

Abp Dal Toso: każdy ochrzczony jest wezwany do bycia misjonarzem

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wszyscy ochrzczeni są wezwani do bycia misjonarzami przez modlitwę i konkretne ofiary – przypomniał 21 października, w Niedzielę Misyjną, w wywiadzie dla Radia Watykańskiego sekretarz pomocniczy Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów abp Giampietro Dal Toso.

Włoski arcybiskup zwrócił uwagę, że ciągle jeszcze dwie trzecie ludzi na kuli ziemskiej nie słyszało o Chrystusie, a wiele wspólnot, które dawno dowiedziało się o Nim, dzisiaj wymaga reewangelizacji. Stąd potrzeba docierania z Jego nauką do wszystkich zakątków świata, w tym także do wielu miejsc, będących peryferiami duchowymi. Wskazał także na aktualność corocznych obchodów Światowego Dnia Misyjnego.

Jego zdaniem dzień ten „bardzo konkretnie przypomina i ukazuje, że cała wspólnota chrześcijańska jest wezwana do bycia misyjną”. Hierarcha podkreślił, że „misjonarze to ludzie głoszący Chrystusa na pierwszej linii, za nimi jest wspólnota, która ich podtrzymuje, wspiera, pomaga im i posyła”.

„To właśnie jest przesłaniem dzisiejszego dnia. Cała wspólnota chrześcijańska uczestniczy w misji przez modlitwę i składanie ofiar. Ten dzień pomaga w tym, aby każdy przypomniał sobie i uświadomił, że także ja jestem misjonarzem chociażby przez to, że mogę pomagać modlitwą i konkretną ofiarą. Jestem misjonarzem, bo wszyscy jesteśmy wezwani do świadczenia o Ewangelii swoim życiem” – stwierdził abp Dal Toso.

Zobacz także
Wasze komentarze