fot. Michał Król / Salezjański Wolontariat Misyjny „Młodzi Światu

Franciszek zachęcił młodych do misji: nieśmy wszystkim Ewangelię

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O zaangażowanie młodzieży w dzieło misyjne Kościoła zaapelował Ojciec Święty po modlitwie „Anioł Pański”, nawiązując do przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Misyjnego.

Oto słowa Franciszka w tłumaczeniu na język polski:

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny na temat: „Wraz z młodymi nieśmy wszystkim Ewangelię”. Wraz z młodymi: tą drogą trzeba iść! Jest to rzeczywistość, której dzięki Bogu doświadczamy w tych dniach poświęconego im synodu: słuchając ich i angażując odkrywamy wiele świadectw młodych ludzi, którzy w Jezusie znaleźli sens i radość życia. Często spotkali go dzięki innym młodym, już uczestniczącym w tym orszaku Jego braci i sióstr, którym jest Kościół. Módlmy się, aby nowym pokoleniom nie zabrakło przepowiadania wiary i powołania do współpracy w misji Kościoła.

Myślę o wielu chrześcijanach, kobietach i mężczyznach, osobach świeckich, konsekrowanych, kapłanach, biskupach poświęcających swe życie misjom, z daleka od swej ojczyzny, głosząc Ewangelię. Do nich kierujemy naszą wdzięczność i za nich się modlimy. Odmówmy za nich „Zdrowaś Mario”…

Zobacz także
Wasze komentarze