Fot. Pixabay

Będzie otwarty proces beatyfikacyjny ministra z Pakistanu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
W Islamabadzie, stolicy Pakistanu, ma zostać otwarty proces beatyfikacyjny zamordowanego ministra Shahbaza Bhatti. Watykański serwis prasowy „Fides” poinformował 1 grudnia, że w tym celu biskup stołecznej diecezji, Joseph Arshad, zamierza wznowić zbieranie zeznań świadków.
Rozpoczęte już postępowanie beatyfikacyjne zostało wstrzymane po śmierci w październiku 2016 poprzedniego biskupa, Rufina Anthony.

Katolik i były minister ds. mniejszości Shahbaz Bhatti został zamordowany 2 marca 2011 przez członków niewielkiej grupy islamistów Tehrik-i-Taliban Pakistan (TTP). Mimo wielokrotnych gróźb, jakie otrzymywał, nie zdecydował się na opuszczenie kraju. „Fides” zacytował słowa jego brata Paula Bhatti, że

„ludzie wierzący w Pakistanie pragną z całego serca, aby Shahbaz Bhatti został wkrótce uznany przez Kościół jako męczennik za wiarę”.

Monsun w Pakistanie EPA/SHAHZAIB AKBER

Paul Bhatti objął po zamordowanym bracie urząd ministra, jest też przewodniczącym utworzonego przez niego stowarzyszenia mniejszości „All Pakistan Minorities Alliance”. Prowadzi poza tym „Shahbaz Foundation”, która pragnie kontynuować w dzisiejszym świecie pracę zamordowanego ministra.

Zobacz także
Wasze komentarze