Fot. YouTube

Bp Mazur: Polska potrzebuje nowej ewangelizacji

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Dzisiaj nasza Ojczyzna potrzebuje nowej ewangelizacji” – mówił dziś bp Jerzy Mazur w sanktuarium maryjnym w Studzienicznej, w czasie Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Biskup ełcki przewodniczył mszy odpustowej przewodniczył i wygłosił homilię.

Studzieniczna to miejsce maryjnych pielgrzymek. W Zielone Świątki do tej malowniczo położonej w Puszczy Augustowskiej wśród lasów i jezior miejscowości od wielu lat ściągają liczne rzesze pielgrzymów, a także pierwszych letnich turystów. W homilii bp Mazur wyraził zaniepokojenie dużym osłabieniem wiary w naszym kraju. „Dzisiaj nasza diecezja, nasza Ojczyzna potrzebuje nowej ewangelizacji! Ma ona być skierowana do środowisk tradycyjnie chrześcijańskich, które ulegają laicyzacji, sekularyzacji. My wszyscy jesteśmy świadkami jak wiara słabnie u wielu ludzi, jak brakuje nam świętości, jak wielu ludzi ochrzczonych odchodzi od Boga i chcą żyć tak jakby Boga nie było. Jesteśmy świadkami jak wielu ludzi ochrzczonych chce żyć według ciała a nie ducha” – podkreślał biskup ełcki.

„Tak jak Apostołowie wyszli z Wieczernika z odwagą i mocą, tak i my powinniśmy wyjść z naszego zamknięcia, z naszej przeciętności i z odwagą przekazywać całemu światu miłosierną miłość Pana. To jest nasza misja w rodzinie, we wspólnocie parafialnej, w mieście, w miejscu pracy i aż po krańce ziemi” – apelował bp Mazur.W Studzienicznej prawie trzysta lat temu mieszkali pustelnicy. Jak głosi tradycja, cudowny obraz Maryi został sprowadzony przez polskie wojsko i ofiarowany jako wotum wdzięczności za ocalenie życia i szczęśliwy powrót do ojczyzny. W 1995 r ukoronowano go papieskimi koronami. W 1999 roku jako pielgrzym przybył tutaj Jan Paweł II. Przybył z różańcem w ręku i tak jest ukazany na studzieniczańskim pomniku usytuowanym na brzegu jeziora. Przez Studzieniczną wiodą dwa szlaki papieskie „Tajemnice Światła” i „Tajemnice Zawierzenia”.

Zobacz także
Wasze komentarze