Peru: samochód dla misjonarza [WIDEO]

Diecezja kielecka zakupiła samochód terenowy dla misjonarza ks. Tomasza Cieniucha, pracującego w Peru. Pieniądze na auto pochodziły z ofiar składanych podczas Mszy w pierwsze piątki miesiąca. „Teraz mogę dojeżdżać do moich wiernych, których wioski rozsiane są wzdłuż szutrowych dróg peruwiańskiej dżungli centralnej” – pisze w liście do diecezji ks. Cieniuch.

Z inicjatywy bp. Jana Piotrowskiego i powołanego przez niego w 2014 r. Dzieła Misyjnego Diecezji Kieleckiej, ofiary zbierane na tace w pierwsze piątki miesiąca wspierają posługę misjonarzy pochodzących z diecezji kieleckiej. Dzięki temu dla misjonarza w Peru udało się już wcześniej zakupić łódź, a obecnie samochód.

Wcześniej, podobną pomoc zorganizowano dla misjonarza posługującego w Kazachstanie
Wtedy pomoc trafiła do księdza Wojciecha Skorupy – proboszcza parafii św. Antoniego w Kokczetawie (Kazachstan). Otrzymał mikro-autobus marki. Samochód został ufundowany przez „MIVA-Polska” – z ofiar, które parafianie z Kielc składają m.in. przy poświęceniu pojazdów. To jednak nie wszystko. Zobaczcie filmik:

 

Wracając do księdza Cieniucha… „Demos gracias al Señor, demos gracias!”

Tymi słowami pragnę rozpocząć moje podziękowanie dla Was, którzy swoim przykładem życia głosicie też Pana Jezusa (…). Z chwilą zakupienia samochodu za Wasze ofiarowane fundusze na rzecz misji katolickich, w każdą pierwszą sobotę miesiąca sprawuję Eucharystię, i wypraszam dla Was wszystkich – szczodrych ofiarodawców misji – potrzebne łaski i błogosławieństwo od Pana Boga.

Pomiędzy Kielcami a Peru
Takimi słowami darczyńcom podziękował ksiądz Cieniuch. Zachęca do modlitewnej łączności w Boże Narodzenie i Nowy Rok, pomiędzy „zimową diecezją kielecką”, a Peru, gdzie jest „lato i bardzo dużo deszczu”.

Zdjęcie: ks. Tomasz Cieniuch

Ks. Tomasz Cieniuch święcenia kapłańskie otrzymał w 1999 r. Po dwuletniej pracy w parafii Leszczyny, wyjechał do pracy misyjnej na Ukrainę w diecezji kamieniecko-podolskiej. Ukończył formację i szkolenie w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Od czerwca 2014 r. posługuje w Peru – przez rok w wikariacie apostolskim San José del Amazonas, następnie w wikariacie apostolskim San Ramón, w wiosce Puerto Ocopa, następnie w Cutivireni – wzdłuż rzeki Ene, gdzie konieczna jest budowa domu i kościoła oraz wielu struktur parafialnych, gospodarczych, socjalnych.

Obecnie na misjach „Ad gentes” pracuje siedmiu misjonarzy z diecezji kieleckiej Celem Dzieła Pomocy Ad Gentes jest wspieranie polskich misjonarzy Kościoła Katolickiego w realizacji ich misji, wspieranie działalności charytatywnej, społecznej i kulturowej na terenach misyjnych w szczególności tej prowadzonej przez polskich misjonarzy oraz gromadzenie i upowszechnianie informacji ich pracy.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze