Brazylia: zaginął 80-letni misjonarz

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W brazylijskiej części Amazonii zaginął 80-letni salezjanin o. Norberto Hohenscherer. Kapłana podróżującego łódką po rzece Vaupés, spotkała gwałtowna burza.

Kapłan systematycznie odwiedzał katolickie wspólnoty rozsiane w najdalszych zakątkach Dżungli Amazońskiej. Tamtejsza diecezja São Gabriel da Cachoeira podała, że sędziwy duchowny zmierzał do swojej parafii św. Michała Archanioła w Iauareté, na granicy Brazylii z Kolumbią.

Wiadomość o zaginięciu misjonarza dotarła do miejscowego biskupa Edsona Damiana w nocy z 2 na 3 września po znalezieniu na rzece przez jednego z rybaków łódki i przedmiotów należących do kapłana. Od tamtej pory rozpoczęły się poszukiwania, w których bierze udział m.in. o. Antonio Carlos Alves, przełożony salezjanów w tamtym regionie. Niestety jak na razie nie przyniosły one żadnego rezultatu.

O. Hohensherer urodził się w Austrii w 1938 r. Od 52 lat posługiwał jako misjonarz we wszystkich parafiach diecezji São Gabriel da Cachoeira. Bp Damian zwrócił uwagę, że nie jest to pierwszy wypadek na wodzie, jaki spotkał 80-letniego salezjanina.

Zobacz także
Wasze komentarze