Fot. flickr/EpiskopatNews

Sesja formacyjna dla biskupów z terenów misyjnych

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Do 9 września trwa w Kolumbii tzw. „Tydzień dla pokoju”. To szczególny czas modlitwy i refleksji, który angażuje Kościół oraz różne ruchy i organizacje społeczne w działania na rzecz sprawiedliwości społecznej i pojednania narodowego.

Trudna do wykorzenienia przemoc w ciągu ostatnich miesięcy przynosi nowe ofiary, szczególnie w szeregach obrońców praw człowieka. Celem sesji jest pogłębienie znaczenia biskupiej posługi pasterskiej, przyjrzenie się różnym aspektom życia Kościoła, bliższe poznanie Kurii Rzymskiej oraz podzielenie się doświadczeniami duszpasterskimi.

Zdjęcie: kard. Filoni

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, która jest organizatorem spotkania, kard. Fernando Filoni zwraca uwagę, że tego typu sesje odbywają się co dwa lata.

“ Poprzez narzędzia, jakie posiadamy do dyspozycji tutaj, w Rzymie, dzięki specjalistom z różnych dziedzin, tworzymy dla nich również możliwość wymiany myśli, wzajemnego słuchania, aby rozszerzyć ich znajomość złożonych spraw diecezji i całego Kościoła. To także sprzyjająca okazja do budowania wspólnoty pomiędzy nimi. Warto zwrócić uwagę, że to są osoby, które pochodzą z tych samych terenów, na których dzisiaj działają jako biskupi. Znają swoje środowisko, ponieważ są tubylcami, lub od wielu lat pracują na tych terenach. ”

W trakcie kolejnych dni przewidziana jest celebracja Mszy w Bazylice św. Piotra, audiencja u Papieża Franciszka oraz pielgrzymka do Asyżu.

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze