Chata Medyka: Malgasze otrzymali już pierwszą wpłatę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dzięki hojności wielu darczyńców misja w Befasy otrzymała pierwszą transzę środków potrzebnych na wybudowanie Chaty Medyka!

O. Marek Ochlak OMI, miejscowy misjonarz, gwarantuje, że dzięki temu niezwłocznie ruszą prace budowlane. Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, która jest pomysłodawcą i koordynatorem projektu, przekazała Misjonarzom Oblatom Maryi Niepokalanej na Madagaskarze  27.681 zł 16 gr. Ta kwota wystarczy na zakup i  dowiezienie do wioski części materiałów budowlanych, wykopanie i wylanie fundamentów oraz rozpoczęcie prac konstrukcyjnych. Lokalną ekipę budowlaną czeka nie lada wyzwanie. Do Befasy prowadzi jedynie gruntowa droga, której pokonanie wymaga od kierowców dużych umiejętności i wiele cierpliwości.

Problemy z infrastrukturą powodują, że koszty transportu i samej budowy są wysokie. Znając jednak upór i doświadczenie Fundacji „Redempotris Missio” i misjonarzy oblatów, wszystkie trudności uda się pokonać. Aby do tego doszło, potrzeba jednak dalszego wsparcia z Polski. Dotychczas zgromadzone pieniądze nie wystarczą na postawienie całej, tak potrzebnej w Befasy przechodni zdrowia. Nadal brakuje środków na dalsze etapy prac. Z wielką nadzieją zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli z apelem o pomoc. Można wpłacić dowolną kwotę tutaj: https://misyjne.pl/nasze-akcje/.

Zobacz także
Wasze komentarze