Filipiny: misjonarz o karze śmierci za domniemanie handlu narkotykami

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W zeszłym miesiącu na Filipinach zabito już ponad 6 tys. domniemanych handlarzy narkotykami, z czego tysiąc, w oparciu o samo tylko podejrzenie. Irlandzki misjonarz mówi o tej przykrej rzeczywistości.

„Dla niektórych to wielki sukces taka faktyczna kara śmierci bez potrzeby jej legalizacji czy długich procesów w sądach. Według zwolenników takiej polityki eliminowanie domniemanych kryminalistów w doraźnych egzekucjach oddziałuje o wiele skuteczniej, jest w tym jednak coś bardzo groźnego i okrutnego” – powiedział agencji Fides pracujący w tym kraju irlandzki misjonarz. O. Shay Cullen kieruje założoną przez siebie fundacją, która zajmuje się licznymi dziełami społecznymi na rzecz opuszczonych nieletnich, wykorzystywanych kobiet czy narkomanów.

W zeszłym miesiącu na Filipinach zabito już ponad 6 tys. domniemanych handlarzy narkotykami, z czego tysiąc, w oparciu o samo tylko podejrzenie. „Dla niektórych to wielki sukces taka faktyczna kara śmierci bez potrzeby jej legalizacji czy długich procesów w sądach. Według zwolenników takiej polityki eliminowanie domniemanych kryminalistów w doraźnych egzekucjach oddziałuje o wiele skuteczniej, jest w tym jednak coś bardzo groźnego i okrutnego” – powiedział agencji Fides pracujący w tym kraju irlandzki misjonarz. O. Shay Cullen kieruje założoną przez siebie fundacją, która zajmuje się licznymi dziełami społecznymi na rzecz opuszczonych nieletnich, wykorzystywanych kobiet czy narkomanów.

Filipiny: misjonarz o karze śmierci za domniemanie handlu narkotykami
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze