Fot. Unsplash

Hiszpania: na katolickie misje na świecie zebrano 18 mln euro

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W 2018 r. Hiszpanie zebrali około 18 mln euro na katolickie misje prowadzone na całym świecie. Środki trafiły na rozwój ponad 1200 projektów, zarówno ewangelizacyjnych, jak i socjalnych oraz edukacyjnych. Wśród nich były m.in. akcje budowania małych elektrowni słonecznych oraz studni w krajach Afryki oraz Ameryki Łacińskiej, a także rozwój szkół.

W Afryce jednym z państw, do których skierowano duże środki od hiszpańskich katolików, było Mali. Działacz społeczny z tego kraju Herve Tienou ujawnił, że pomoc materialna płynąca z Hiszpanii objęła nie tylko mieszkających w tym afrykańskim kraju katolików, ale również wyznawców islamu. – Szacujemy, że w 2018 r. muzułmańska ludność Mali otrzymała od hiszpańskich katolików około 111 tys. euro – poinformował Tienou.

Szacuje się, że obecnie w 1100 miejscowościach na świecie pracuje ponad 11 tys. hiszpańskich misjonarzy. Są wśród nich głównie osoby duchowne. W 2018 r. na katolickich misjach pracowało 905 świeckich Hiszpanów. Najwięcej misjonarzy z Hiszpanii pracuje w krajach Ameryki Łacińskiej (51 proc.), a także w Europie (35,4 proc.) i Afryce (8,6 proc.).

Zobacz także
Wasze komentarze