Szpitalna łódź „Papa Francisco” pływa i pomaga [WIDEO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niesamowita akcja. Potrzebna, efektywna a jednocześnie efektowna. „Santa Igreja Católica zasługuje na brawa, potrzeba więcej takich inicjatyw” – można przeczytać na profilu Eu Sou Católico. O tym niesamowitym dziele już pisaliśmy, teraz można tę akcję zobaczyć również na nagraniu wideo:


W 2013 r., w czasie Światowych Dni Młodzieży w Brazylii, papież Franciszek odwiedził szpital prowadzony przez franciszkanów. Podczas wizyty Ojciec Święty w rozmowie z bratem Francisco Belottim, przełożonym generalnym, zapytał go, czy bractwo jest obecne w Amazonii. Papież zachęcił do przeprowadzenia jakiegoś projektu w tym regionie. Po tym spotkaniu bracia byli zmotywowani do tego, aby odpowiedzieć na tę prośbę i 5 listopada 2018 r. przedstawili papieżowi w Watykanie model tego, co będzie „statkiem szpitalnym”.

Projekt ten jest wspólną inicjatywą diecezji Óbidos i Ministerstwa Pracy. Celem jest zapewnienie opieki medycznej w regionie Amazonii i profilaktyka nowotworów. Pływający szpital składa się z przychodni, laboratorium, sali chirurgicznej, miejsca zakwaterowanie dla lekarzy specjalistów, którzy w większości będą wolontariuszami ze szpitali klinicznych zarządzanych przez Wspólnotę św. Franciszka z Asyżu.

Zobacz także
Wasze komentarze