ksiądz koloratka

Fot. unsplash

Indie: trzech księży popełniło samobójstwo

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W ciągu kilkunastu dni trzech katolickich księży w Indiach zmarło śmiercią samobójczą. Przyczyną targnięcia się na własne życie była najprawdopodobniej depresja.

Wiszącego na wentylatorze sufitowym w swym mieszkaniu 31-letniego ks. Xaviera Alvina znaleziono 1 lipca. Duchowny pracował w diecezji Tuticorin w stanie Tamil Nadu. Ordynariusz diecezji bp Stephen Antony Pillai przyznał, że duchowny był ostatnio „sfrustrowany”, ale nie zna przyczyny tego stanu rzeczy. Zazwyczaj bowiem ks. Alvin był człowiekiem bardzo aktywnym, życzliwym i kochanym przez innych ludzi.

>>> Indie: dwaj chrześcijanie brutalnie zamordowani przez policję

Wcześniej 20 czerwca znaleziono również wiszącego na wentylatorze sufitowym 50-letniego duchownego z diecezji Guntur w stanie Andhra Pradesh. Zanim się powiesił, ks. Yeruva Bala Shoury próbował się zabić ciosami noża w brzuch. W pozostawionym liście pożegnalnym wskazał na depresję jako powód swego czynu.

Dwa dni później wyłowiono ze studni ciało 51-letniego ks. George’a Ettupary z syromalabarskiej archidiecezji Changanachery w stanie Kerala. Najprawdopodobniej było to również parafii samobójstwo o podłożu depresyjnym.

Zobacz także
Wasze komentarze