W miejscowości Pradesh w Indiach cztery siostry dominikanki prowadzą misję, w której schronienie mogą otrzymać dzieci, które utraciły swoich rodziców i bliskich w skutek prześladowań. Siostry zapewniają najmłodszym nocleg, ciepły posiłek, edukację oraz formację chrześcijańską. Na chwilę obecną w misji Sohankheda przebywa około 70 dzieci i młodzieży. Siostry od lutego ubiegłego roku są wspierane finansowo przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzięki temu wsparciu zakonnice mogą rozwijać swoją misyjną działalność, a tym samym tworzą nowe miejsce dla opuszczonych dzieci i młodzieży (foto. PKWP).

Indonezja: aresztowano 41 terrorystów związanych z zamachami na kościoły

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Indonezyjska policja aresztowała 41 terrorystów związanych z zamachami na kościoły w miastach Surabaja i Sidoarjo 13 i 14 maja. Zginęło wówczas 14 cywilów, a także 13 zamachowców, gdyż ataków dokonały rodziny-samobójcy. Ponadto 4 terrorystów zostało zabitych przed oddziały antyterrorystyczne.

Komendant główny policji Tito Karnavian powiedział, że winni zamachów zostali szybko ustaleni, a jeden ze ściganych podejrzanych sam oddał się w ręce policji. Poinformował też, że rodziny, które dokonały samobójczych zamachów, należały do związanego z Państwem Islamskim ugrupowania terrorystycznego Jamaah Ansharud Daulah.

Karnavian zwrócił uwagę, że terrorystom udało się wciągnąć w swą działalność całe rodziny, w tym matki i córki. Jednak szybka odpowiedź policji powinna przywrócić Indonezyjczykom „poczucie bezpieczeństwa”.

25 maja indonezyjski parlament przyjął ustawę, która daje policji większe uprawnienia w zapobieganiu aktom terroryzmu. Projekt nowego prawa był blokowany przez niemal dwa lata, jednak fala zamachów samobójczych wywarła presję na ustawodawców, by zostało ono uchwalone.

Zobacz także
Wasze komentarze