W miejscowości Pradesh w Indiach cztery siostry dominikanki prowadzą misję, w której schronienie mogą otrzymać dzieci, które utraciły swoich rodziców i bliskich w skutek prześladowań. Siostry zapewniają najmłodszym nocleg, ciepły posiłek, edukację oraz formację chrześcijańską. Na chwilę obecną w misji Sohankheda przebywa około 70 dzieci i młodzieży. Siostry od lutego ubiegłego roku są wspierane finansowo przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzięki temu wsparciu zakonnice mogą rozwijać swoją misyjną działalność, a tym samym tworzą nowe miejsce dla opuszczonych dzieci i młodzieży (foto. PKWP).

Irak: 4 tys. rodzin chrześcijańskich wróciło do domów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponad 4 tys. rodzin chrześcijańskich uchodźców wróciło w ostatnich miesiącach do Mosulu i na Równinę Niniwy po tym, jak 9 grudnia ub.r. iracki prezydent Hajdar al-Abadi ogłosił odebranie całego terytorium kraju z rąk samozwańczego Państwa Islamskiego.

Informując o tym gubernator prowincji Niniwa Nawfal Hammadi powiedział, że po podbiciu tej części Iraku przez dżihadystów w 2014 r. i wypędzeniu z niej chrześcijan, większość uchodźców przebywała w autonomicznym regionie Kurdystanu.

Według Hammadiego, liczba chrześcijan powracających do swych domów jeszcze bardziej się zwiększy po zakończeniu roku szkolnego i akademickiego.

Fot. PKWP

Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze