Nagasaki Fot. wikipedia.com

Japonia: wizyta Franciszka przywołuje pielgrzymkę Jana Pawła II

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Papież Jan Paweł II był pierwszym biskupem Rzymu, który odwiedził Japonię. Jego pielgrzymka sprzed 38 lat jest punktem odniesienia dla komitetów przygotowujących wizytę Franciszka. Podróż Jana Pawła II często przypominają lokalne media. Pokazywane są nagrania z wygłoszonych, w większości po japońsku, homilii i przemówień papieża Polaka.

Z okazji zbliżającej się wizyty Franciszka organizowane są wykłady i wystawy o historii japońskiego chrześcijaństwa. W katedrze Najświętszej Maryi Panny w Tokio można oglądać wystawę poświęconą papieżowi z Argentyny. Chętni mogą kupić filmy o ojcu świętym oraz publikacje z wydanymi przez niego dziełami. W niektórych kościołach powstały kąciki, w których można sobie zrobić zdjęcie z Franciszkiem. Jest to plansza ze zdjęciem postaci papieża naturalnej wielkości. Biuro Konferencji Episkopatu Japonii zamieściło na stronie internetowej hymn „Chrońmy każde życie”, którego tytuł jest równocześnie hasłem wizyty papieża. „Panie wylej na nas Swoją moc i Swoje światło” – mówią słowa pieśni.

>>>Japonia:zabrakło wejściówek na mszę z Franciszkiem

Słudzy Ewangelii Miłosierdzia Bożego organizują wieczór, w którym zaprezentowana zostanie argentyńska kuchnia i tańce. Młodzież będzie mogła poznać bliżej środowisko, w którym wychował się papież. Rozpoczęła się ponadto sprzedaż koszulek z okazji papieskiej wizyty.

>>>Japonia: Franciszek odwiedzi miejsce egzekucji polskiego misjonarza

Franciszek, jako drugi papież w historii, odwiedzi Japonię 470 lat po przybyciu do Kagoshimy św. Franciszka Ksawerego, jezuity i wielkiego Apostoła Japonii. Ojciec święty odwiedzi Tokio, Nagasaki i Hiroszimę. Będzie celebrował msze w Nagasaki i w Tokio. W Hiroszimie wygłosi przemówienie o pokoju. W stolicy zaś spotka się z cesarzem i z premierem Japonii.

Zobacz także
Wasze komentarze