Jesteście piękną twarzą polskiego Kościoła w Kazachstanie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jesteście piękną twarzą polskiego Kościoła w Kazachstanie – to słowa skierowane przez metropolitę katowickiego abp. Wiktora Skworca do misjonarzy posługujących w Kazachstanie.

To właśnie m.in. z misjonarzami z polski posługującymi w Kazachstanie spotkał się w Atyrau metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Hierarcha podczas spotkania z nimi podziękował im za to, że „są piękną twarzą polskiego Kościoła w Kazachstanie”. Sami misjonarze natomiast pytali o sprawy Kościoła i Ojczyzn.

Po doświadczeniu kościoła w diecezji Astana abp Skworc udał się do Administratury Apostolskiej w Atyrau. Ks. Dariusz Buras, administrator apostolski w Atyrau poprowadził spotkanie metropolity górnośląskiego z kapłanami, siostrami zakonnymi i świeckimi wolontariuszami posługującymi w Kazachstanie. Podczas spotkania hierarcha zapoznał się z zakresem posługi misyjnej jaką podejmują w Kazachstanie polscy misjonarze.

Nie zabrakło także wspólnej Eucharystii, w czasie której abp Skworc wygłosił homilię. W słowie skierowanym do zebranych w kościele ukazał, co nas łączy ze św. Janem Damasceńskim, który tego dnia jest wspominany w liturgii. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego metropolita górnośląski po Eucharystii spotkał się z posługującymi w administraturze misjonarzami. – Jesteście piękną twarzą polskiego Kościoła w Kazachstanie – powiedział do nich.

Administraturę Apostolską w Atyrau utworzył Jan Paweł II w 1999 r. Zamieszkuje ją ok. 2,2 mln ludności z czego liczbę katolików szacuje się na ok. 2,6 tys. Od 2015 roku posługę administratora apostolskiego pełni ks. Dariusz Buras. Na terenie administratury posługują także siostry elżbietanki.

Jesteście piękną twarzą polskiego Kościoła w Kazachstanie
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze